Czytanie książek ma niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego dziecka. Pozwala mu rozwijać wyobraźnię, poszerza jego wiedzę na temat świata. Dlatego tak ważna jest codzienna lektura. Rynek wydawniczy książek dla dzieci ostatnimi czasy niezwykle się rozrósł, a co za tym idzie jest w czym wybierać, jeśli chodzi o ciekawe pozycje dla maluchów. Oto kilka przykładów fantastycznych książek, które na pewno zainteresują naszego 6-latka.

“Pszczoły” Wojciech Grajkowski, Piotr Socha

“Pszczoły” to pierwsza wspólna książka autorów. Jest to przepięknie zilustrowana historia o życiu pszczół. Książka zawiera trzydzieści szczegółowych plansz, którym towarzyszą krótkie i przystępnie napisane notatki, pełne niezwykle ciekawych informacji. Z pozycji tej dzieci mogą się dowiedzieć na czym polega praca pszczelarza, w jaki sposób pszczoły wytwarzają miód, i jakie są jego rodzaje a także dlaczego pszczoły są dla nas takie ważne. Autorzy na koncie mają jeszcze jedną książkę w podobnym formacie, “Drzewa”, która również jest godna polecenia.

“Planetarium” Raman Prinja, Chris Wormell

“Planetarium” to wspaniała książka dla każdego młodego i spragnionego wiedzy czytelnika. Książka zawiera szczegółowe i fenomenalne ilustracje Chrisa Wormella, obrazujące opisywane zagadnienia. Trudne pojęcia z zakresu astronomii zostały tu niezwykle przystępnie przedstawione przez autora, Ramana Prinja. Książka w przyjemny i ciekawy sposób zachęca dziecko do poszerzania własnej wiedzy. Jest to jedna z pozycji serii “W Muzeum” w której skład wchodzą także, między innymi “Botanicum”, “Anatomicum” czy “Fungarium”.

“W góry” Piotr Karski

Książka pełna jest plastycznych zadań i pomysłów na aktywności. Pozycja ta w ciekawy i łatwy sposób przemyca szczegółową wiedzę na temat gór. W interesujący sposób tłumaczy skąd wzięły się góry, jakie zwierzęta zamieszkują górskie lasy, co to są lodowce i jaskinie. Książka stworzona została we współpracy z Tatrzańskim Parkiem Narodowym. Po jej lekturze na pewno zachęcimy nasze dziecko do górskich wędrówek.