Czy legowisko dla pieska staje się konieczne dla Twojego pieska

Sportowe szelki dla psiska

Z psiakiem potrafimy uprawiać wielorakie sporty: dogtrekking, bieganie, jazdę na rowerze albo hulajnodze. Nie musi to zatem być od razu zawodowy wysiłek, biegać lub jeździć na rowerze możemy z czworonogiem rekreacyjnie. Do tego niezbędne będą specjalne, sportowe szelki dla psa. Takie szelki dla psiaka mają w ofercie między innymi norweska marka Non-stop Dog Waer, amerykańska RUFFWEAR, tudzież polski producent Sali. Specjalistyczne, sportowe szelki dla pieska zaprojektowane są tak, żeby zagwarantować psinie komfort podczas treningu.
Do mniej ciężkich sportów wolno wykorzystywać szelek dla pieska zaprzęgowych, natomiast lepiej jest używać szczególne szelki dedykowane do latania z czworonogiem czy jazdy na rowerze.
legowisko dla psa zobacz koniecznie

Marka Non-stop Dog Waer robi oprócz specjalnych szelek zaprzęgowych, szelki dla psa Line, do uprawiania różnych sportów biegowych. Są więc to szelki dobrze dopasowane do formy pieska, umożliwiają ochronę szyi i także pleców. Nie zsuwają się w czasie ruchu i także nie przynoszą zadrapań. Szelki dla psa Line mogą być używane również na co dzień, zwłaszcza do długodystansowych spacerów. Są to szelki przydające się doskonale do dogtrekkingu.
Kolejne sportowe szelki dla psa to sportowo – turystyczne szelki Speed firmy Sali. Stanowi to połączenie tradycyjnych szelek typu guard i dodatkowo uprzęży zaprzęgowej. Takie szelki dla pieska jednocześnie korzystnie sprawdzają się w dogtrekkingu, jednakże można trenować w nich amatorsko pozostałe sporty. Szelki Speed można bardzo dobrze dopasować do kształtów pieska, mają dwa punkty regulacji. Szelki rozdzielają jednakowo siłę, z jaką czworonóg ciągnie, zezwalając mu na komfortową i skuteczną pracę i prostotę ruchów. Szelki dla psa Speed są komfortowe i przyjemne, mają dwa miejsca przeznaczone do zapinania smyczy. Jedno, bliżej obroży, służy do przypinania psiaka na spacer, pozostałe do zaczepiania w czasie biegu, jazdy na rowerze bądź długiej podróży.

Firma Sali produkuje również charakterystyczne szelki dla czworonoga „norweskie”, które również sprawdzają się przy uprawianiu amatorskich sportów z psiakiem. Dedykowane są dla piesków, które zbyt silnie nie ciągną i także prawidłowo reagują na komendy w ciągu biegu.
Szelki dla psiaka sportowe to zatem również Front Range marki RUFFWEAR. Są to zatem także wielofunkcyjne szelki, wolno zakładać je czworonogowi na częste spacery, oraz także stosować przy uprawianiu rekreacyjnie sportów z psem. Szelki dla psa Front Range są proste w regulacji i dodatkowo komfortowe, ich korzyścią jest również błyskawiczne i bezproblemowe zakładanie i także ściąganie. Mają, tak jak szelki Speed, dwa punkty do zapinania smyczy. Szelki posiadają odblaski, co powiększa bezpieczeństwo podczas spacerów po zmroku, oraz kieszonkę na identyfikator.
Jak preferujemy uprawiać sport z psem potrzebujemy kupić dla niego prawidłowe, praktyczne i także dopasowane do jego rozmiaru sportowe szelki dla psa.