Najodpowiedniejsze wyposażenie dla kotka, które bezwzględnie musisz mieć!

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Zapewne każdy choć raz dostrzegł pupila, który napiętymi łapami rysuje pewien przedmiot. W domu najczęściej ofiarą pada sofa, stołek, drewniany sprzęt, a nawet dywan. Reagujemy potem często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie jest jedną spośród oczywistych rzeczy, którą musi robić każdy duży pupil. Natomiast nie chodzi tutaj wcale o zaostrzenie pazurów, bo pazury każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza własne terytorium. Zostawia także ślady pazurów na przedmiotach, jednocześnie w celu zakomunikowania, że to jego obszar. Gdy kotek w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi to zatem dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota ustawiony w pomieszczeniu umożliwi uchronić przed zrujnowaniem nasze fotele.
najlepsze zabawki dla kota kupisz na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym kotkom komfort, są niezwykle konieczne zwłaszcza kotom przebywającym zwykle w pomieszczeniu.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, a na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma szansę do super złożonych rozrywek. Korzystnie jest jak najprędzej przyzwyczaić kotka do drapaka, by zachować przed zadrapaniem meble lub wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zawsze kotki rysują przedmioty w miejscu, gdzie regularnie przebywają gospodarze, stąd ofiarą może ulec wersalka w salonie. Koty kochają też znaczyć swoje terytorium obok drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakieś inne stworzenie, na przykład niepodobnego kota.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najatrakcyjniejsze, położone w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka kupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla kotków.

Drapak przybierać kształt dywanika z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia a może służyć pupilowi jako użyteczne pole do drzemki. Jest więc to najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Popularne są ponadto drapaki dla kotów w postaci drewnianego pala, ustawionego na podstawce prosto czy ukosem, zawiniętego dzianiną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeżeli są szczególnie rozbudowane, wyszukane, zaopatrzone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może stać na podłodze lub być przyczepiony do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być dobrany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów dostępne są w kilku innych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno drapaki dla kociąt oraz dla hodowli, a ponadto drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku modele drapaków dla kotów jest niezwykle duża, mają one najróżniejsze rozmiary, posiadają różnorakie funkcje i akcesoria. Wybierając drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym gustem również upodobaniami kota. Jeśli kot kocha dużo spać, sprawmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest aktywny i dodatkowo lubi skakać, z pewnością uraduje się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie