Wstęp: seria o Astrokocie – moc przygód dla 6 latków

Dzieci powinny mieć możliwość poznawania tego, co najbardziej niezwykłe – a wszechświat bez wątpienia jest czymś najniezwyklejszym dla wszystkich małych odkrywców. Gwiazdy i inne planety to coś, co pochłonie sześcioletnie dziecko. Seria o Profesorze Astrokocie to znakomite książki dla 6 latka dla rodziny. Jest to bardzo rozwijająca i pasjonująca lektura dla każdego dziecka w tym wieku.

Profesor Astrokot to sympatyczny kocur, który ma doktorat prawie ze wszystkich dziedzin przyrodniczych. Czy jest on najmądrzejszym kotem świata? Z pewnością! Astrokot przemierza wszechświat wraz ze swoimi sympatycznymi przyjaciółmi. Odbywa także wodne wyprawy, a także tłumaczy tajemnice ludzkiego ciała. 

Książki pisane są przez osobę profesjonalnie zajmującą się fizyką. 

Wielkim plusem książek są piękne ilustracje w nieco oldschoolowym stylu – spodobają się one zarówno dzieciakom, jak i rodzicom.

“Profesor Astrokot odkrywa kosmos”

Książka “Profesor Astrokot odkrywa kosmos” Dominica Wallimana i Bena Newmana to wspaniałe odkrywanie wszechświata wraz z Astrokotem i jego przyjaciółmi, którzy tworzą bardzo zgraną ekipę. Poznają oni układ słoneczny oraz odległe galaktyki. Jeśli Twoje dziecko jest ciekawe, czy istnieje życie na innych planetach i jakie surowce znaleźć można wiele lat świetlnych od Ziemi, to koniecznie musi sięgnąć po tę właśnie książkę. Jest to niesamowita podróż do zakątków wszechświata, którą powinien przeżyć każdy 6 latek.

“Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy”

Książka “Profesor Astrokot obserwuje gwiazdy” Dominica Wallimana i Bena Newmana to wspaniała gwiezdna podróż, którą odbywa Profesor Astrokot i jego weseli kompani. Poznają oni genezę gwiazd oraz to, jak one umierają, a także dowiadują się, czym są czarne dziury, do czego służą horoskopy i ile trwa rok świetlny. Dzieci uczą się przy tym rozpoznawać na niebie różne gwiazdozbiory. Wszystkie 6 latki będą oczarowane tą książką i będą z pewnością inaczej patrzeć na rozgwieżdżone, nocne niebo.