Twój kot rujnuje pufy? Drapaki dla kotków

W jaki sposób wybrać drapak dla kota?
Decydując się na posiadanie kota, potrzebujemy mieć wiedzę, że drapanie to wówczas jego naturalny odruch i instynktowne rozwiązanie na pozbycie się zamarłej, niepotrzebnej tkanki. Gdy Twój pupil posiada tendencję do rysowania rozmaitych domowych przestrzeni, takich jak drzwi i także sprzęty, wyjściem może być przystosowany do jego spraw drapak.
Dane typy różnią się od siebie zarysem, wielkością i użytecznością, zaś asortyment istnieje niewątpliwie spory. Nasz artykuł doradzi Ci, jakie są powszechne reguły dobierania tego typu wyposażeń też w jaki sposób dokonać właściwego wyboru.

Przede wszystkim równowaga.

Kot skrobiąc pazurki wykorzystuje do tego sporą część własnej siły, i cielsko wygina w wielki łuk. Takie zachowanie wpływa, iż drapak dla kota potrzebuje być przede wszystkim trwały, tak aby nie zagroził swemu zwierzakowi. Znakomitym podejściem są np. moduły zaczepione do ściany, jakie dźwigają obfity wpływ a tworzą znakomitą opcję, choćby dla dorosłych kotów. Selekcjonując drapak obejrzyj, czy jest oparty na bezpiecznej podwalinie i także czy część wewnętrzna odpowiednio lgnie do gleby.
Dokonując przekroju przyjmij pod uwagę wskazania producenta, co do tego, dla jakiej masy kotów adresowany jest określony przedmiot. Im wyższy jest nasz kot, tymże silniejszy napór wywrze podczas skrobania pazurków, dlatego drapak dla kota winien być niewątpliwie solidny.

Dopasowana wielkość

Obojętnie od tego, czy nabywasz drapak w markecie stacjonarnym, albo zamawiasz go online, pamiętaj ażeby przystosować jego kształty do gabarytów Twojego pupila. Wielkość winna być dopasowana do wielkości kota, właśnie aby mógł on wyprostować łapki i także wyciągnąć cielsko. Pupile rasy dużej potrzebują specjalistycznych, szerokich akcesoriów, które zaspokoją ich potrzeby. Koci junior zadowoli się standardowym produktem; możemy również dobrać drapak, który będzie rósł wspólnie z nim.

Marka i użyte środki

Jeżeli drapak ma nam służyć dłuższy okres, musi być skonstruowany spośród znakomitej jakości produktów. Świetnie sprawdzą się przedmioty obite sizalem, który znakomicie toleruje kontakt z kocimi szponami. Taki zestaw obicia sprawi, że na przedmiocie nie będą się zbierać kępki wypadającej sierści, oraz czyszczenie nie będzie problemem.

Na rynku dostępnych istnieje sporo różnych rodzajów drapaków w nietypowej formie. Te najzwyklejsze to deska owinięta wyjątkowym sznurem, nadzwyczaj ekskluzywne skonstruowane są natomiast z naturalnej trawy morskiej. Funkcjonują też drapaki, stworzone tak, ażeby pełnić równolegle
rolę legowiska oraz które obite są silną, wszak wygodną gąbką.
https://www.krakvet.pl/wytrzymaly-drapak-dla-kota-c-152.html dobre drapaki sprawdź

Drapak – miejsce zabaw

Drapak dla kota może być zarówno śliczny, jak i także prosty. Taki przedmiot może się stać dekoracją domu oraz doskonałym placem zabaw dla naszego kota. Mocno powiększone są tzw. kocie strażnice, które pozwalają dopilnować pazurki, ale są też legowiskiem oraz środowiskiem do zabaw. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się, gdy masz kilka kotków, które mogą dzięki niemu korzystać z zabawki naraz, oraz choćby wykorzystywać drapak do wspólnych zabaw.
Wielki asortyment rozmiarów, kształtów i odcieni sprawia, iż dowolny właściciel kotka odszuka w sklepie zoologicznym cokolwiek, co spełni jego oczekiwania i dodatkowo wywoła radość kota.