W jaki sposób kupić rasę dużego psa idealną dla Ciebie?

To, iż pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej debacie. Niniejszy futrzasty przyjaciel, jest wierny człowiekowi bez względu na jego pojemność portfela i także realia, w jakich zamieszkuje. Dla niego liczy się tylko przyjazne spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dorasta…


Ludzie, którzy planują zakup bądź adopcję psa, bardzo często chociażby nie zastanawiają się nad doborem tej rozsądnej rasy, która będzie pasowała ich potrzebom i trybowi życia. Obraz psiaka i jego miły pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem milutki psiak niesłychanie łatwo rośnie i gospodarz nawet nie spostrzeże, kiedy zamienia się w dorosłego psa, którego obraz nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pana. Dzieje się tak, gdy pies jest wzięty jako szczeniak, zaś pochodzenie jego rodziców nie zostało odkryte. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki psiak wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego wspaniałych oczek i także zabawnego pyszczka.


Aktywny pies i ospały człowiek


Decydując się na posiadanie czworonoga, wypada dobrze zapoznać się z jego odmianą, żeby razem z nim tworzyć zgrany oraz szczęśliwy związek. Psiaczki wymagające multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się radosne, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, lub psy gończe, trzeba mieć wiedzę, że to bardzo ruchliwe zwierzaki, które pragną długich spacerów oraz niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły środowisko, w jakim żyją, prowokując swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy wypoczynku na kanapie, przed telewizorem albo z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien odpowiednio zdefiniować swoje oczekiwania w stosunku do nowego psiaka. Jeżeli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł gdziekolwiek ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj psy małe, które łatwo pomieszczą się w każdym samochodzie czy koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe oraz buldożki francuskie świetnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na nieduże wymiary mogą być ze swoim panem podczas jego urlopów oraz wczasów.

Tymczasem małe psy pomimo własnego wspaniałego wyglądu, nie dostarczą komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski lub dog niemiecki, z pewnością wzbudzą niepewność oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich zniechęcając. Jeżeli w domku zamieszkują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie jest nieobliczalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies agresywny tylko dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które domaga się od właściciela przedstawiania adekwatnych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i także moskiewski stróżujący potrzebują określonej tresury już okresie szczenięcym i umiejętnego prowadzenia psiaka, co ma zapobiegać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy bardzo dokładnie zaznajomić się ich rasami, by właściwie wyselekcjonować tę odpowiednią, zgodną z potrzebami, oczekiwaniami i także trybem życia człowieka, bo właśnie wtedy relacja z czworonogiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

karma dla kota hurtownia