Żwirek dla kota – najważniejsze porady, jakie musisz wiedzieć

Żwirek dla pupila

Żwirek dla kotka to wówczas bezsprzeczne wyposażenie kuwety. Są rozmaite typy żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się zarówno do kuwety odsłoniętej, jak i krytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że nie można do końca zapobiec jego rozsypywaniu wzdłuż kuwety plus przenoszeniu po pomieszczeniu przez pupila.
najlepsze marki żwirków silikonowych dla kota sprawdź https://www.krakvet.pl/zwirki-silikonowe-dla-kotow-c-622.html

Który żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piasek. Jednakże na rynku są widoczne rozmaite żwirki dla kota, dużo dostępniejsze w wykorzystaniu.
Żwirki niezbrylające najbardziej przypominają naturalny piach. Są prawidłowe dla pupilów, które notorycznie wyruszają na zewnątrz oraz ubóstwiają grzebać w ziemi. Takie koty pragną mieć w kuwecie cokolwiek znajomego.

Ale taki żwirek dla kotów znacznie prędko zaczyna brzydko pachnieć, ponieważ niestety nie ma możliwości odłączenia żwirku zabrudzonego moczem od normalnego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotka zbrylający bentonitowy ma postać delikatnych kamyczków. Im te kamyczki są cięższe, tymże żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Aczkolwiek tenże większy i także grubszy jest niewiele efektywny. Kiedy kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się bryła, jaką można swobodnie usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota potrafią być bezzapachowe bądź zapachowe. Zestaw zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, wspaniałe żwirki dla kotów bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki aromatyczne.
Żwirki dla kota silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać odpady na bieżąco, i cały żwirek wymieniać co prawie 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest super funkcjonalny.

Jak go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, by woda z moczu prędko odparowała. Wybitnie atrakcyjne żwirki silikonowe to zatem Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla kotka. Jest on naturalny, biodegradowalny, można wydalać go do ubikacji. Taki żwirek poprawnie wytłumia aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego zaletą stanowi to zatem, iż najbardziej ze wszelkich żwirków rozpowszechnia się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kota drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie potrzeba myć po którymkolwiek oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery aromatu i neutralizatory

W sprzedaży są widoczne specjalne pochłaniacze aromatu oraz neutralizatory, które wolno rzucać w niewielkiej wielkości do żwirku dla kotka. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że posiadają również zalety dezynfekujące.